KONST / Litografier / Färglitografi 15124310
nr 1512 4310
Torsten Hult
(1922-2012), Sverige
Galopptävling. Signerad. Färglitografi, bildmått: 26x54 cm, yttermått inklusive ram: 39x68
Torsten Hult, svensk målare och grafiker 1922 i Höganäs, död 2012.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 december 2022
kl 19:51:27
17/12 11:00:58
100 kr
17/12 22:14:01
Torsten Hult
Läs mer om Torsten Hult